Madeleine Pyk – en samling F769
116
1440831

Elliott Erwitt

(USA, 1928-2023)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
13 500 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Elliott Erwitt
(USA, 1928-2023)

"Bakersfield, California", 1983.

Signerad Elliott Erwitt. Märkt 83-1-38/12a a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 30 x 44 cm.

Proveniens

Tom Böttiger Collection, Stockholm.