1173
72249

Jean Baptiste Bourguignon d'Anville

(Sverige)
Utropspris
1 000 SEK
88 EUR
92 USD
Klubbat pris
500 SEK
(Sverige)

"Seconde partie de la carte d'Europa contenant le Danemark et la Norwege, la Suède et la Russie"

Handkolorerad karta, 1758. 69,5 x 100 cm.

Hål (4,5 x 2 cm) med gammal lagning under titelkartusch, fläckar, revor, defekter, bladets vänstra kant kompletterad och med defekter, skador.