195
70377

SKÅP.

Utropspris
30 000 SEK
2 620 EUR
2 740 USD
Klubbat pris
SKÅP.

1700-tal. Fanerat med alm. Beslag av mässing. Tvådelat. Övre delen med hyllinredning bakom dörrpar. Nedre delen med fyra lådor samt skrivinredning bakom snedklaff. Raka sidor, svängd front. Profilerade fötter. Rutdekor. Bredd 121, djup 60, höjd 242
cm. Nycklar medföljer.

Senare beslag, ställvis lagningar.