201
70381

BYRÅ.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
BYRÅ.

Svensk rokoko. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Svängd form. Fyra lådor, en med skrivinredning. Bredd 104, djup 65, höjd 76 cm. Nyckel medföljer.

Fanerskador, lagningar, ursprungligen med spegel baktill, del av beslag saknas, lösa beslag.