298
70577

SALTKAR,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
1 600 SEK
SALTKAR,

två stycken snarlika, silver. Gustaf Möllenborg, Stockholm 1847 och 1851. Nyrokoko. Invändigt förgyllda. Snäckformad skål på rund fot på tassfötter. Höjd 10 resp 11 cm.

Smärre lagningar.