304
70581

KANNA,

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
4 200 SEK
KANNA,

s k Cadogan kanna, porslin. Kanton 1800-tal. Hjärtformad med svängd pip och svängt handtag. Heltäckande dekor av pioner, fåglar och fjärilar i grönt, gult, rosa och orange mot vit botten. Höjd 14 cm.

Lagning, slitage.