307
70579

SALTKAR,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
1 500 SEK
SALTKAR,

ett par, silver. Zachris Lundqvist, Stockholm 1837. Nyrokoko. Invändigt förgyllda. Snäckformad skål på kvadratisk fot på tassfötter. Höjd 10 resp 11 cm. Två udda saltspadar medföljer.

Bristning, lagningar.