316
70615

BYRÅ.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
56 000 SEK
BYRÅ.

Stockholmsarbete 1780-tal. Gustaviansk. Fanerad med jakaranda, amarant, björk och lönn. Beslag och listverk av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Förkroppad front. Tre lådor. Inläggningar av humlerankor, medaljonger och rosetter. Längd 120,
bredd 57, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.

Fanerskador och lagningar, senare lås.

Tilläggslista

Obetydligt maskstunget. Fötternas beslag lösa.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

440A. James Rosenquist, "Kabuki Blushes".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK