367
70693

KANDELABRAR,

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
KANDELABRAR,

för fyra ljus, ett par. Senempire. Förgylld brons. Genombrutet räfflat skaft på tassfötter. Sockel i form av godronnerad tripod. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 59 cm.

Lagningar, ifyllda hål för el.