367
70693

KANDELABRAR,

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
KANDELABRAR,

för fyra ljus, ett par. Senempire. Förgylld brons. Genombrutet räfflat skaft på tassfötter. Sockel i form av godronnerad tripod. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 59 cm.

Lagningar, ifyllda hål för el.