376
70711

FÄLLBORD,

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
FÄLLBORD,

av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785). Rund alrotsfanerad skiva på tredelad balusterfot. Med Köpings hallstämpel. Signerad "JAC: SIÖLIN KÖPING No 458". Diam 84, höjd 73 cm.

Smärre kantskador och fanerlagningar.