388
70727

BORDSPENDYL.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
18 500 SEK
BORDSPENDYL.

Empire, 1800-talets första hälft. Förgylld brons. Sittande kvinnofigur med blomsterkrans och fjäril. Vitemaljerad urtavla. Höjd 43 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Smärre skador och lagningar.