Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
437
70817

DOSA,

Utropspris
2 500 SEK
242 EUR
277 USD
Klubbat pris
2 500 SEK
DOSA,

silver. Skandinavien 1700-tal. Rokoko. Invändigt förgylld. Rektangulär profilerad. Heltäckande graverad dekor av putti under träd samt snäckformationer - frånsidan med musicerande kvinnofigur och djur. Längd
7x5,5, höjd 1,5 cm.