533
70997

BÄGARE,

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 400 SEK
BÄGARE,

Johan Friedrich Steltzner, Malmö 1722. Spår av invändig förgyllning. Räfflad fot. På livet graverad kartusch. Höjd 16 cm.

Smärre slitage och bristningar, borttagen inskription.