Madeleine Pyk – en samling F769
536
71003

BYRÅ MED UPPSATS.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
760 - 950 EUR
872 - 1 090 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
BYRÅ MED UPPSATS.

Barock. Fanerad med ek och lönn. Beslag av mässing. Svängd sarg, raka sidor. Svängda ben. Tre lådor. Uppsats med sju lådor. Inläggningar av blommor och randdekor. Bredd 99, djup 58, höjd 91 cm. Nycklar medföljer.

Fanerlagningar, smärre fanerskador.