547
71025

BYRÅ.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
BYRÅ.

Tyskland, 1700-tal. Fanerad med valnöt, ek och lönn. Beslag av mässing. Svängd form. Tre lådor. Inläggningar av stjärndekor. Bredd 120, djup 62, höjd 81 cm.

Senare beslag, maskstungen, fanerskador, lagningar, kompletteringar.