547
71025

BYRÅ.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
BYRÅ.

Tyskland, 1700-tal. Fanerad med valnöt, ek och lönn. Beslag av mässing. Svängd form. Tre lådor. Inläggningar av stjärndekor. Bredd 120, djup 62, höjd 81 cm.

Senare beslag, maskstungen, fanerskador, lagningar, kompletteringar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

792. Torsten Renqvist, "En ängels huvud".
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 400

ditt bud
Aktuellt bud:
8 500 SEK