Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
568
71071

MATTA.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
MATTA.

Semiantik Keshan. Röd botten med polykroma blomvaser, palmettslingor och blomstermedaljonger. Mörkblå huvudbård med palmett-, arabesk- och blomrankor. 372,5x275 cm.

Något ställvis lite hårdare slitage, fläckar. Sidorna med trampveck och smärre skador.

Some partly a little harder wear, stains. The sides and ends have folding wear and minor damages.