568
71071

MATTA.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
MATTA.

Semiantik Keshan. Röd botten med polykroma blomvaser, palmettslingor och blomstermedaljonger. Mörkblå huvudbård med palmett-, arabesk- och blomrankor. 372,5x275 cm.

Något ställvis lite hårdare slitage, fläckar. Sidorna med trampveck och smärre skador.

Some partly a little harder wear, stains. The sides and ends have folding wear and minor damages.