Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
573
71077

FAT,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
FAT,

cloisonné. Japan, Meiji, 1800-tal. Runt med polykrom dekor av fåglar bland bambu och pioner. Diam 30,5 cm.

Smärre nagg och slitage.

Proveniens

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.