597
71111

BORDSLAMPA.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
BORDSLAMPA.

Louis XVI-stil. Förgylld brons och röd marmor. Urnformat skaft på rund bas. Dekor av djurhänklar och putti. Höjd inkl. elmontering 57,5 cm.

Proveniens

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.