63
70123

BOJAN med LOCK,

porslin. Ming. Bukig med dekor i blått av flodlandskap, djonk och fiskare. Höjd 23 cm.

Locket samtida men ej tillhörande. Locket med undersidesnagg och spricka.

Utropspris:

1 500 SEK

142 EUR

144 USD

Klubbat pris:
2 600 SEK
Tilläggslista

Från 1800-talet. From the 19th century.