722
71379

TEKANNA och MJÖLKKANNA,

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
88 - 132 EUR
92 - 138 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
TEKANNA och MJÖLKKANNA,

basalt. Wedgwood 1800-tal. Tekannan oval konturerad med dekor i relief av antikiserande motiv. Locket med krönande svan. Höjd 12.5 cm.

Pipen lagad. Locket med obet nagg. Mjölkkannan med spricka.