738
71373

TERRIN MED LOCK,

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
2 000 SEK
TERRIN MED LOCK,

porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95). Oval profilerad med grenhänklar och fruktknopp. Dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Längd 33 cm.

Nagg, lagningar.