porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95). Oval profilerad med grenhänklar och fruktknopp. Dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Längd 33 cm.
Nagg, lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in