768
71457

SKULPTURGRUPP,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

SKULPTURGRUPP,

3 delar. Stig Carlsson, Höganäs 1970-tal. Omfattar två större och en mindra fågel. Chamotterat stengods, glasyr i blågröna nyanser. Höjd 157, 141 och 57 cm.

Skador, lösa delar, några delar saknas.