Madeleine Pyk – en samling F769
783
71431

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
570 - 760 EUR
654 - 872 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

Braque - Escadre

Signerad Reuterswärd och daterad 1974-75. Akvarell och tusch 45 x 60 cm.

Medföljande information: En av de första akvarellerna ur "CAVIART" - sviten, även kallad "L'ART POUR L*OR" - sviten. CF Reuterswärd.,0

Formgivare