80
71391

MATTA

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
MATTA

Old Kina. Mellanbrun botten med polykroma blomkvistar, pioner, medaljong och hörnornament. Huvudbård med pionranka. 436x348,5 cm.

Ställvis hårdare slitage, smärre fläckar, trampveck, obet. lagning och malskador.

Partly harder wear, minor stains, folding wear, insignificant repair and mothdamages.