846
71603

MATTA.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
2 800 SEK
MATTA.

Antik Anatolisk Saff. Fem polykroma bönenischer och små blommor. Gulmelerad huvudbård med blombuketter. 286,5x107,5 cm.

Avkortad. Ställvis hårt slitage, fläckar, hål, lagningar, skador, reva. Sidorna avkortade.

Reduced. Partly hard wear, stains, holes, repairs, damages, one tear. The sides and ends are reduced.