Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
889
71685

KORG,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
4 200 SEK
KORG,

silver, oidentifierade stämplar, sannolikt Finland 1800-talets mitt. Invändigt förgylld. Oval, med fällbar hänkel, på helslagen och profilerad fot. Runt kanten pålödd dekor av kartuscher. Längd 21 cm.

På livet obet buckla.