1030
79939

Jordi Arkö

(Sverige, Född 1951)
Utropspris
5 000 SEK
474 EUR
543 USD
Klubbat pris

Jordi Arkö
(Sverige, Född 1951)

"Röde Orm" av Frans G Bengtsson och med bilder av Jordi Arkö.

Portfölj med 105 färg- och sv/v litografier, 1991, samtliga signerade, Justification du tirage signerat av konstnären och numrerat 143/250, tryckt hos grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm, 43 x 59 cm, 43 x 30 cm respektive 43 x 88 cm.