1043
107749

TOILETTESPEGEL, J.W.Muhr, Gävle, sign. (1779-1827).

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Rektangulär med uppsvängt krön. Krönet med målad dekor av stiliserad blomma och blad i rött och vitt. 33x17,5 cm.

Rester av bemålning och förgyllning. glaset fläckat. stödben saknas.