109
76037

SEKRETÄR. Sengustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
SEKRETÄR. Sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grågrön kalksten. Rak form. Skrivinredning bakom klaff. Två lådor. Kannelerade ben. Bredd 93, djup 52, höjd 123 cm. Nycklar samt ett löst ringbeslag medföljer.

Ett ringbeslag löst, skivan med skada, smärre fanerskador.