1262
81463

BÄGARE, av Mathias Forswall, Uppsala 1775.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Kälad fot med svängda knäckar och kartuscher. På livet svisselerade kartuscher och initialer. Höjd 20,5 cm.

Smärre slitage.