1268
78019
Carl Larsson
(1853-1919)

"Gerhard Arfwedsson".

Etsning (ej signerad), 1917. 19,3 x 13,6 cm. Mycket sällsynt.

Utropspris:

2 000 - 3 000 SEK

191 - 287 EUR

Klubbat pris:
1 000 SEK
Tilläggslista

Tilläggsinformation: Porträttet föreställer Patron Arfwedson på Ulfshyttan i Dalarna.

Hjert & Hjert 110.

Övrigt

Porträttet föreställer Patron Arfwedson på Ulfshyttan i Dalarna.

Kontakta specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Chef program- och eventavdelningen, specialist fashion
+46 (0)708 92 19 97