1307
81527

SNUSDOSA, silver, svårtydd mästarstämpel, Norrtälje 1856.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
4 400 SEK

Invändigt förgylld. Rektangulär, på locket minnesmedaljer med bl a Polhem. Längd 10 cm.

Slitage.