1429
106909

DOCKSKÅP med TILLBEHÖR,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
DOCKSKÅP med TILLBEHÖR,

Tyskland/Sverige, 18-1900-tal. Gråmålat väggskåp med tre hyllplan. Nedtill två lådor. Ca 25 möbler samt ett stort antal tillbehör medföljer. Flertalet möbler av fabrikat Walterhausen, fyra möbler av fabrikat Nolbyn. Bestående av bla soffor, skåp, skrivbord, spegelbyrå, ljuskronor, speglar mm mm. Skåpets längd 68,5, bredd 25, höjd 85 cm.

Smärre skador.