1557
100805

CAPE, 1900-talets första hälft.

Utropspris
500 SEK
44 EUR
47 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Svart ull, broderad. Bystmått ca 62, rygglängd 48 cm.

Obetydligt slitage.

Tilläggslista

Tilläggsinformation: Säljs av Myrorna för Frälsningsarméns sociala arbete

MÄTNING AV STORLEKAR.

Byst: Plagget har legat platt och är mätt från armhåla till armhåla.

Ärm: Plagget är mätt från den sydda kanten vid axeln och ner till handen.

Rygg: Plagget är mätt från nacken och rakt nedåt.

Midja på kjol och byxa: Plagget har legat platt och mätt från sida till sida.

Byxlängd: Plagget är mätt från kanten (byxans midja) och rakt nedåt.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

268. Axel Einar Hjorth, stolar, fyra stycken, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK