1562
100831

JACKA, 1940-tal.

Utropspris
300 - 400 SEK
27 - 35 EUR
28 - 37 USD
Klubbat pris
400 SEK
JACKA, 1940-tal.

Svart polyester. Bystmått 39, rygglängd 48,5, ärmlängd 52,5 cm.

Obetydligt slitage.

Tilläggslista

Tilläggsinformation: Säljs av Myrorna för Frälsningsarméns sociala arbete

MÄTNING AV STORLEKAR.

Byst: Plagget har legat platt och är mätt från armhåla till armhåla.

Ärm: Plagget är mätt från den sydda kanten vid axeln och ner till handen.

Rygg: Plagget är mätt från nacken och rakt nedåt.

Midja på kjol och byxa: Plagget har legat platt och mätt från sida till sida.

Byxlängd: Plagget är mätt från kanten (byxans midja) och rakt nedåt.