17
76523

SOCKERSKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver. Finland resp S:t Petersburg, 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
281 - 374 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Spår av invändig förgyllning. Svängd bukig form. Bladornerade hänklar med pärlstav. Höjd 9,5-11 cm.