177
95419

ÖLGLAS, tre stycken, omkring år 1800.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
500 SEK

Bukig med uppdragen hals på kvadratisk fot. Graverad stjärndekor. Höjd 16,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Enligt uppgift Gregor Aronowich.