28
74621

BYRÅ, av Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Sengustaviansk.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grå marmor. Rak form. Fyra lådor, den övre med klaff. Bredd 116, djup 54, höjd 94 cm. Signerad på ena lådkanten "Hultstén".

Senare skiva, några lister lösa, smärre slitage.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

335. Lotta Hannerz, "Ah?".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK