322
85131

CHARKA, silver. St. Petersburg, 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
7 800 SEK

Urnformad med örnhänklar. Reliefdekor av kartuscher, blommor och rocailler. Höjd 5,5 cm.

Smärre slitage.