480
85027

SKÅLFAT. Daterad 1754, troligen Tyskland. Rokoko.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Tenn. Ovalt profilerat med knäckar. Graverat W.S.M.M. 1754. Längd 41 cm.

Bristningar, bucklor.