Bestående av 22 mattallrikar (34), 3 uppläggningsfat (31,39 & 44), uppläggningsskål (26), karott med lock (24,5) samt terrin med lock (34). Dekor i underglasyrblått av insekter och borstnejlikor.
Lagningar, sprickor, nagg. en bärtallrik medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in