74689

SERVIS, 28 delar, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris

Bestående av 22 mattallrikar (34), 3 uppläggningsfat (31,39 & 44), uppläggningsskål (26), karott med lock (24,5) samt terrin med lock (34). Dekor i underglasyrblått av insekter och borstnejlikor.

Lagningar, sprickor, nagg. en bärtallrik medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

325A. Marie-Louise Ekman, matta/vävd tapet, "Utan titel" rölakan och flossa, ca 202 x 158 cm, signerad AB MMF MLE.
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK