70
77713

SPEGEL. L.M. Thim (verksam i Stockholm 1810-14(17)). Empire.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgylld, bronserad och vitmålad. Rak form med utskjutande krön. Dekor av palmblad, frukter och ansiktsmaskaroner. Etikettmärkt. Höjd 174, bredd 85 cm.

Senare glas, dekorskador, dekorlagningar. Etikettsignerad.