803
97503

BÄGARE, silver. Erik Hedenberg, Östhammar 1777.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Delvis förgylld. Konande på rund fot med svängda knäckar. Svisselerad dekor av rocailler, blommor och initialer. Vågband. Höjd 20,5 cm.

Lagning, smärre bucklor.