815
97611

BÄGARE, silver. Stephan Westerstråhle, Stockholm 1796.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot med svängda knäckar. Svisselerad dekor av kartuscher och initialer. Vågband. Höjd 22 cm.

Något sliten förgyllning, obet bucklor.