868
99749

HYLLSYSTEM, Finn Juhl, Bovirke, Danmark 1950-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 920 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Jakaranda och oregonpine, mässingsbeslag. Omfattar 3 skåp, 5 hyllor och 4 uprights som fästes i väggen. Höjd uprights 196, stora skåpets längd 156, djup 40.

Slitage, en mässingsknopp ej original. (12)