922
88163

BUDDHA. Myanmar, Burma 1800-talets andra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris

Lackerad papier mache i guld och rött. Sittande Buddha på lotustron. Höjd 46 cm.

Slitage, en dekordel saknas.