943
101139

MATTA. Semiantik Spansk. 299,5x242 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris

Tillverkad på Fundacio Generalissimo Franco, Madrid. Blekgul botten med polykroma arabeskmönster. Brunmelerad huvudbård med bladrankor.

Ställvis hårt slitage, smärre fläckar och hål, lagningar. Skadade sidor.