953
82721

BÄRTALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).

Utropspris
800 - 1 000 SEK
71 - 88 EUR
74 - 92 USD
Klubbat pris
700 SEK

Runda profilerade med polykrom dekor i famille rosefärger av europeiserande ströblommor. Diam 16 cm.

Brätteslagning, små kantnagg.