958
101241

JARDINJÄR, "Hortus", Josef Frank, Svenskt Tenn.

Utropspris
2 000 SEK
190 EUR
217 USD
Klubbat pris

Grön glasmassa med reliefdekor. Tillverkad vid Gullaskruvs och Reijmyre glasbruk. Höjd 7 cm, längd 27 cm.

Nagg på fotklackarna. Repor.